Hľadáte možnosť ako si čo najrýchlejšie vybaviť pôžičku a dostali ste sa cez Google na tento článok? Ste tu správne!Hľadáte rýchle pôžičky? Nie je pôžička ako pôžička a na peňažnom trhu ich môžete nájsť mnoho, no podmienky získania alebo aj rýchlosť ich vybavenia sa môžu značne líšiť. Neobkecávajme a prístupne rovno k tomu, čo si treba pod týmto pojmom predstaviť.

Sú taký typ pôžičiek, ktoré vám dokážu požičať od 25 až do približne 6 000 eur. Pričom sa snažia odoslať vám peniaze čo najskôr. Rovnako aj doba splácania nie je jednotná. Je to buď určený interval alebo konkrétny dátum (hlavne pri vyššej sume). Čo sa týka úrokovej sadzby, tak je potrebné počítať s tým, že ju budú mať o niečo vyššiu ( v porovnaní s bankovými inštitúciami), ale vybavovanie je oveľa jednoduchšie, máte viac možnosti ako o rýchlu pôžičku požiadať a rovnako aj doručovanie peňazí prebieha mnohokrát promptnejšie.

Najrýchlejšia

Ak vám horí pod zadkom (ako sa ľudovo hovorí), k dispozícii je vám najrýchlejšia pôžička alebo dokonca aj ihneď. Získať ju môžete už do 10 minút. Je dostupná na internete alebo telefonicky. Oba spôsoby predstavujú jednoduchosť a instantnosť vybavenia. V prípade online žiadosti stačí, ak vypíšete žiadosť, odošlete ju a počkáte si na telefonát zo strany poskytovateľa. Ak je vám schválená, peniaze môžete očakávať už do 10 minút.

Takáto rýchla pôžička na účet je finančne obmedzená, požičať si je možné do 350 eur. Ak by ste sa chceli vyhnúť úrokovej sadzbe, je potrebné aby ste o najrýchlejšiu pôžičku žiadali prvýkrát a požičali si do 150 eur. Pri vyšších sumách alebo pri opakovanom žiadaní je už potrebné platiť úrok.

Najrýchlejšia pôžička do 10 min má okrem nižšej poskytovanej sumy aj kratšiu dobu splatnosti. Pohybuje sa od 5 do 30 dní, pričom si väčšinou sami vyberáte, koľko dní na splatenie potrebujete.

Zaujíma vás rýchla pôžička pre nezamestnaných? Alebo bez dokladovania príjmu? Alebo bez registra? Alebo do výplaty? Rýchla pôžička ihneď v sebe zahŕňa každý a jeden vyššie menovaný typ pôžičky.

Rýchla pôžička sa vyznačuje svojou rýchlosťou - celý proces od vybavenia až po peniaze na účet trvá veľmi krátkoNa aké typy sa delia?

Ihneď alebo rýchla? Ak vás čas netlačí, a máte k dobru ešte niekoľko hodín, prípadne dní, tak rýchla pôžička je vám plne k dispozícii. Na rozdiel od klasickej vám rýchla pôžička poskytne oveľa vyššiu sumu s dlhšou dobou splatnosti. Požičia vám až do 6 000 eur. Samozrejme nie všetci poskytovatelia ponúkajú až také sumy. Ide o veľmi obšírnu tému. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac, môžete si kliknúť aj tento odkaz SME.

Majú dlhšiu dobu splatnosti. Pri 6 000 eurách si môžete zvoliť dobu splatnosti až 84 mesiacov, čo je už konkurenciou bankovým spoločnostiach. Dokonca niektoré nebankové spoločnosti permanentne znižujú úrok a môžete sa stretnúť s úrokovou sadzbou pod 10%, čo je už naozaj veľkým súperom bankovej inštitúcie.

Bez dokladovania príjmu nie je aktuálna len pri najrýchlejšej pôžičke, ale aj pri obyčajnom úvere. Ak máte nízky príjem, nemusíte sa báť, že ho budete musieť dokazovať. Niektoré spoločnosti však požadujú uviesť priemerný mesačný príjem, ale bez dokladovania. Dokladovať príjem môžu byť požiadaní tí, ktorí žiadajú o vyššie sumy (závisí to od podmienok jednotlivých spoločností). To, že je bez dokladovania príjmu zaručuje aj to, že k dispozícii je vám aj rýchla pôžička pre nezamestnaných.

Pre nezamestnaných nezahŕňa len nezamestnaných v pravom slova zmysle, ale rovnako aj dôchodcov alebo ženy materskej dovolenke. Treba dodať, že pre nezamestnaných ponúka trošku nižšie sumy, pretože v prípade vyšších súm môžu byť žiadatelia požiadaní o dokladovanie príjmu. Je ale dostupná aj zamestnaným, ktorí čakajú na výplatu.

Do výplaty je vhodná pre každého zamestnaného, komu sa vyskytli nečakané výdavky. Ako zamestnaný máte tú výhodu, že viete, že nejaký príjem na splatenie rýchlej pôžičky vám určite príde. Všeobecne sú dostupné hlavne pre tých, ktorí vedia, že ich budú môcť splatiť. Ak ste niekedy mali problémy so splácaním vašej predchádzajúcej pôžičky, poteší vás fakt, že nebankové spoločnosti poskytujú už aj bez registra.

Bez registra je pre tých, ktorí sú v evidencii dlžníkov. Vyššie sme načrtli, že do registra, a teda evidencie dlžníkov sa dostane každý, kto mal problém splácať (a teda splácal neskoro alebo vôbec) predchádzajúci úver. Banky skúmajú register a preto vám nebudú dôverovať. Bez registra je dostupná hlavne vďaka nebankovým spoločnostiam, ktoré nenazerajú do evidencii dlžníkov.

Ak chcete ušetriť každú minútu, tak si pôžičku vybavte onlineAko požiadať?

O peniaze môžete požiadať hocako. Telefonicky, cez internet alebo cez sms. O telefonickom žiadaní nebudeme viesť debaty, pretože každému je jasné, ako to funguje. Je však každému jasné, ako fungujú také žiadosti cez internet? Alebo cez sms?

Cez internet

Pôžičky cez internet fungujú veľmi jednoducho. Vyhľadáte si sprostredkovateľov, alebo jednoducho kliknete na označený výraz vyššie v texte a automaticky budete presmerovaný na stránku, ktorá ponúka rýchle pôžičky cez internet od rôznych sprostredkovateľov – pochopiteľne len tých overených. Vypíšte žiadosť, buď univerzálnu (na vrchu stránky) alebo konkrétnu, trošku nižšie. Odošlete. Počkáte na telefonát. O chvíľku vám oznámia, či bola vaša žiadosť cez internet schválená. Ak áno, tak vám bude na účet doručená do 10 min. Nasleduje krok z vašej strany a to splatenie tejto sumy.

Cez sms

Cez sms sú také pôžičky, kde je dôležitým nástrojom váš mobilný telefón. Jednoducho si zapamätáte tvar a číslo sms, na ktoré treba sms žiadosť zaslať. Doručovanie je od niekoľkých hodín až po dni. Poskytnú vám finančnú pomoc až do 500 eur.