Poslanie jednej SMS správy Vám zabezpečí pôžičku aj cez víkend, 24 hodín nonstop.Ak potrebujete v súčasnej dobe pôžičku, máte na výber z rôznych spôsobov požiadania. Napríklad môžete využiť žiadosť cez internet, telefonickú žiadosť, navštíviť pobočku, prípadne sa obrátiť na iný spôsob, a tým je sms pôžička. V čom je sms pôžička od ostatných spôsobov lepšia? Najväčšia jej výhoda spočíva v tom, že nepotrebujete prístup na internet. Ak máte po ruke váš mobilný telefón, kredit na odoslanie žiadosti a správnu formu s číslom, na ktoré treba žiadosť odoslať, tak máte všetko potrebné.

Na slovenskom trhu je momentálne viacero nebankových spoločností, ktoré poskytujú sms pôžičky. Bankové spoločnosti s týmto spôsobom žiadosti nepracujú. Medzi najznámejšie patria: Ferratum, Trila či Smscredits. Každý a jeden sprostredkovateľ si určuje vlastné podmienky, preto ich nie je možné zovšeobecniť. Preto sa nižšie povenujme len najmarkantnejším rozdielom.

Skutočne ihneď!

Ihneď nie je to isté ako ihneď online. Pomocou online žiadosti vám pôžička môže prísť už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti, zatiaľ čo sms pôžičky ihneď na seba nechávajú čakať niekedy aj 4 dni. Samozrejme nie je vylúčené, že vám peniaze nebudú odoslané skôr, ale vo všeobecnosti celý proces trvá 4 dni.

Ihneď vám dávajú na výber v spôsobe odoslania peňazí. Ihneď na účet je spôsob, pri ktorom vám peniaze budú odoslané na vaše bankové konto a je celkom možné, že tam budú doručené oveľa skôr, než o 4 dni. 4 dni ale bude určite trvať odosielanie peňazí prostredníctvom šeku.

Chceli by ste sa o tom dozvedieť niečo viac? Tak sa pozrite na článok od Wired.

Finančné limity

Určite vás bude zaujímať, koľko peňazí by vám dokázali pôžičky cez sms sprostredkovať. Niektoré Vám poskytnú až do 500 eur. V tomto prípade hovoríme o spoločnosti Trila. Ak by ste ale potrebovali sumu do 350 eur, obráťte sa na firmu Ferratum, ktorá vám okrem iného odpustí úrok, ak si od nich požičiavate prvýkrát – treba sa zmieniť, že bezúročne si je cez nich možné požičať do 150 eur. Vyššie sumy sú s úrokmi. Smscredits pôžička vás dokáže obohatiť o 350 eur a rovnako to máte po prvýkrát bez úroku. Minimálne hranica je 20 eur.

Aj SMS pôžičky majú svoje nevýhody, ktoré sa odlišujú medzi jednotlivými nebankovými poskytovateľmiHáčiky tejto žiadosti

  1. Smscredits pôžička a predošlá online registrácia

Pre toho, kto nemá prístup na internet môže predstavovať online registrácia problém. Pre toho, kto ho má, to problém nepredstavuje, ale celkovo to komplikuje a predlžuje spôsob žiadosti. Veď predsa keď už sa máte zaregistrovať online, online už rovno môžete podať aj žiadosť o pôžičku. V skutočnosti si smscredits pôžička zvolila predošlú registráciu kvôli tomu, aby uľahčila manipuláciu s telefónom pri ďalšej sms žiadosti. Ak sa zaregistrujete na ich stránke, získate klientske číslo, ktoré už potom využívate v žiadosti namiesto zdĺhavého vypisovania vášho mena a kontaktných údajov. Preto sa táto predošlý online registrácia nemusí brať úplne ako negatívum.

  1. Trila a 100 eurový poplatok

Pre toho, kto je vo finančnej tiesni je toto určite nie veľmi pozitívna správa. 100 eur dať niekomu len tak je veľmi veľa. A práve týchto 100 eur si musíte prirátať ku každej sms pôžičke cez nebankovú spoločnosť Trila. Pritom nezáleží na tom, koľko ste si požičali. Požičiate si napr. 50 eur, no vrátite 150. A k vráteným sumám je potrebné ešte prirátať aj úrok.

  1. Ferratum nie je pre nezamestnaných

Hoci si Ferratum nekladie náročné podmienky na získanie sms pôžičky ihneď, dokonca nepožaduje ani dokladovanie príjmu, treba počítať s tým, že keď ste nezamestnaný, žiadosť vám nebude schválená.

Pre pôžičky cez SMS správu je typická krátka doba splatnosti, rádovo pár týždňovDoba splatnosti

Doba splatnosti pôžičky cez sms tiež nie je fixná. Trila vám na výber od 15 do 25 dní s možnosťou predĺženia doby splatnosti až 5-krát. Smscredits pôžička si vyžaduje požičané sumy splatiť od 5 do 15 dní s možnosťou predlženia 2-krát. Nakoniec tu máme Ferratum, ktoré si splatnú dobu určuje na interval 7-31 dní s možnosťou predlženia od 15 do 30 dní. Samozrejme, každé predĺženie doby splatnosti je umožnené za poplatok.

Výhody tejto žiadosti

Vez registra

Sms pôžička bez registra nie je tak ľahko vyhľadateľná ako by to bolo pri online pôžičke. Väčšina sprostredkovateľov kontroluje register, no je možné, že natrafíte na takých sprostredkovateľov, ktorí register dlžníkov neberú do úvahy.

Pre nezamestnaných

Ak ste nezamestnaný a potrebujete si požičať, sms pôžička pre nezamestnaných by mohla vašu situáciu vyriešiť. Nezabudnite, že Ferratum nezamestnaným financie neponúka, hoci si nevyžaduje dokladovanie príjmu. Ale ak máte napríklad iný zdroj príjmov (dôchodok, rodičovský/materský príspevok), žiadosť by mohla byť ohodnotená pozitívne.