Chcete najlacnejšie PZP?Viete ako a kde získať najlepšie cenové ponuky rôznych produktov? My sa samozrejme nebudeme venovať produktom ako takým, ale konkrétne jednému jedinému. Tým je práve kalkulačka, ktorá vám zobrazí to najlacnejšie PZP vďaka automaticky vygenerovanému cenníku.

Tento internetový nástroj je prevratnou novinkou, ktorá uzrela svetlo internetovej siete len relatívne nedávno. Nachádza sa skoro na každej stránke poisťovne. Ak však chcete ušetriť váš čas, mali by ste sústrediť na univerzálnu kalkulačku, ktoré vám zostrojí najlacnejšie PZP a cenník bez toho, aby ste zadávali konkrétnych poskytovateľov, o ktorých máte záujem. Na základe vami vypísaného formulára vám budú zobrazené výsledky s mnohými ponukami. Jedna z nich bude pre vás určite tá najlepšia.

Čo si nachystať?

Aby ste dosiahli čo najrelevantnejšie výsledky z kalkulačky a v rámci nich ozaj to najlacnejšie PZP na každé auto z cenníka podľa kW motora, údaje musia byť presné a všetky riadne vypísané. Samotný formulár sa skladá z dvoch častí, ktoré však sú na jednej strane. Tip: najlacnejšie je na Uzavripzp.

Do prvej časti treba vypísať údaje o vozidle, ktoré môžete veľmi ľahko zistiť aj z technického preukazu. Ide napríklad o:

 • účel využitia vozidla,
 • okres,
 • kde sa vozidla nachádza,
 • výkon a objem motora,
 • model a továrenská značka vozidla,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • typ paliva,
 • rok výroby a iné.

Druhá časť pozostáva z vypísania údajov o majiteľovi vozidla. Budete potrebovať dátum vášho narodenia, dátum vzniku vodičského oprávnenia, ale aj jeho sériové číslo, ďalej okres a miesto bydliska. Formulár od vás požaduje zadať aj také informácie, akými sú napríklad to:

Cena poistky na auto môže byť ovplyvnená napríklad aj tým, či:

 • vlastníte účet v OTP banke,
 • či máte dieťa do 15 rokov,
 • na aké obdobie chcete toto zabezpečenie uzatvoriť a iné.

Cena rýchlo a zadarmo

Hľadáte vhodné, ale cenovo prístupné zabezpečenie vášho vozidla? Opäť sa vám ponúka tento internetový nástroj, ktorého prioritou nie je len cena poistky na auto, ale aj:

 • na motocykel,
 • prípojné vozidlo
 • čí dodávku.

To znamená, že výpočet PZP pomocou kalkulačky je tak všestranný, rýchly a finančne nenáročný, že by ste boli zvláštny, ak by ste tomu nedali aspoň jednu šancu. Uvidíte, že si to obľúbite. Pozrite si aj, či si poisťovňa uplatňuje spoluúčasť, ako sa to píše na Uzavripzp.

Nie je to vôbec zložitéVýpočet najlacnejšej PZP pomocou kalkulačky je rýchly!

Ak sa ponáhľate resp. vás nútia termíny konca vašej zmluvy, ktoré nájdete aj na zelenej karte, rýchlosť je pre vás podstatný faktor. Urobte si teda výpočet PZP pomocou kalkulačky, ktorá vám zobrazí cenník vrátane tej najlacnejšej ponuky a to do niekoľkých minút. Musíte si len kliknúť na formulár, ktorý nájdete aj v odkaze vyššie. Následne ho vypísať, čo netrvá viac ako 10 minút, ak máte pri sebe všetky podstatné dokumenty. Potom ho musíte už len odoslať. Do niekoľkých sekúnd po odoslaní sa vám zobrazí cenník najlacnejšieho PZP. Jednotlivé ponuky budú zoradené systematicky a teda nemusíte sa v rámci mnohých ponúk „brodiť“.

A zároveň je aj zadarmo!

To, že hľadáte cenovo nenáročnú ponuku zabezpečenia vášho vozidla je dôsledok toho, že šetríte. To je v súčasnej dobe veľmi múdre. Výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky ušetrí vaše financie na 100%. Nemusíte platiť za prepravu do spoločnosti, pokiaľ by ste sa prieskum rozhodli robiť osobne prípadne aj osobne požiadať. Rovnako nemusíte žiadnu spoločnosť z prieskumu vynechať (lebo po čase by sa vám to chodenie zdalo únavné) a tak sa pripraviť o možnosť získať tú najlacnejšiu možnosť na trhu. Celý výpočet PZP pomocou kalkulačky je bezplatný. Dokonca vaše financie môže ušetriť až v stovkách eur, keďže to je číslo, ktorým sa môžu jednotlivé produkty odlišovať. Zaobstarať si poistku s rovnakým krytím za 70 eur namiesto 350 je predsa dosť veľký rozdiel.

Požiadajte priamo z výpočtu

Ak vám cenník zobrazil nejakú ponuku, ktorá vás oslovila, môžete o ňu hneď aj požiadať. Dopíšete ešte niekoľko údajov a na mailovú adresu vám bude doručený mail, ktorý bude potvrdzovať prijatie vašej žiadosti. Bude obsahovať údaje na zaplatenie poistného, návrh a podmienky zmluvy, ale aj dočasnú zelenú kartu, ktorú si, pochopiteľne, musíte vytlačiť. Tá platí len 30 dní a táto doba je zároveň dobou splatnosti poistného. Rešpektujte to, ináč vám nárok na zabezpečenie zaniká. Po zaplatení vám bude domov odoslaná originál zelená karta, ktorej platnosť je maximálne jeden rok. Tú nezabudnite nosiť so sebou vždy, keď používate vozidlo, na ktoré sa vzťahuje.

Internetová kalkulačka, ktorá vám vypočíta cenník jednotlivých ponúk a v rámci neho najlacnejšie PZP, je veľmi dobre spracovaná aj na tejto stránke. Ak však potrebujete túto problematiku konzultovať hlbšie, vyskúšajte to s hore uvedenou stránkou. Administrátor vám odpovie vo veľmi krátkom časovom intervale.