Cez hypokalkulačku sa dozviete súčasné cenyHypotekárna kalkulačka, ktorú zvykneme pomenúvať aj prívlastkom „hypo“ je internetový nástroj, ktorý slúži na výpočet nielen hypotéky, ale aj jej splátky. Disponuje mnohými výhodami, o ktorých sa samozrejme zmienime aj v tomto článku. Odporučíme vám aj konkrétny nástroj a rozdiely medzi nimi. Základný účel tohto nástroja sme si už povedali, teraz sa presuňme ku konkrétnejším informáciám.

Porovnanie ponúk

Táto hypo kalkulačka vám urobí porovnanie všetkých možných dostupných ponúk bankových spoločností, presne podľa vami zadaných kritérií a bude obsahovať výpočet splátky. Či ste náročnejší alebo menej, tento nástroj vám zobrazí skutočne všetko. Nevyužiť túto ponuku by pre vás znamenalo straty nielen finančného, ale aj časového charakteru. Prečo finančného a prečo časového?

Straty finančného charakteru by sa dali zhrnúť do jednej, povedzme, že básnickej otázky. Je vám jedno či za totožný produkt zaplatíte u jedného poskytovateľa o 20 000 eur viac než u iného? Básnickou otázkou sme to nazvali preto, lebo nikomu to jedno nie je. Ani boháčovi, pretože práve ľudia pri peniazoch sa snažia „púšťať“ čo najmenej. Hypo kalkulačka vám presne tieto rozdiely cenových ponúk hypotéky zobrazí. V niektorých prípadoch sú rozdiely skutočne tak veľké, že by ste si ich ušetrením mohli kúpiť (napríklad) luxusnejšie auto.

Straty časového charakteru by sme pripísali spôsobu, akým by ste sa porovnanie rozhodli uskutočniť. Výpočet splátky hypotéky bude časovo úspornejší, ak sa do neho pustíte online. Je to z toho dôvodu, že pri osobnom pátraní všetkých ponúk, ktoré by vám zobrazil tento internetový bezplatný nástroj do niekoľkých sekúnd, by ste prišli aj o hodiny času. Prečo? Pretože najskôr sa musíte prepraviť z bydliska do spoločnosti, potom sa musíte presúvať z jednej bankovej spoločnosti do druhej a čo vám na čase uberá, je aj to, že tam musíte absolvovať aj nejakú tú konzultáciu. Na čo si komplikovať život? Teraz všetko vybavíte rýchlo aj z vašej postele.

Splátku vyrátate jednoducho onlineVýpočet splátky hypotéky

Pre výpočet splátky hypotéky je veľmi dobre využiť porovnanie hypo kalkulačky, pretože tá vám povie presne, koľko by ste platili a aj preplatili. Nemusíte sa báť, že nebudete vedieť, čo robiť. Funguje to úplne jednoducho. Ťuknete si na vyššie označený výraz a jeden takýto internetový nástroj sa vám zobrazí. Vôbec nemusíte vypisovať milión nepodstatných údajov. Hypo kalkulačka na výpočet porovnania hypoték požaduje len štyri základné údaje, ktorými sú požadovaná suma, splatná doba, doba fixácie a hodnota založenej nehnuteľnosti.

Požadovaná suma je položka, do ktorej máte zadať, o akú sumu by ste mali záujem. Zvoliť si môžete od 3 000 eur do 200 000 eur, pričom majte na pamäti, že žiadaná suma by mala pri tomto finančnou produkte pokrývať maximálne 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti (bez zariadenia).

Splatná doba vám určuje počet rokov, počas ktorých by ste chceli požičanú sumu splácať. Na výber máte od 4 rokov do 30 rokov. Aj pri tejto položke skúste brať do úvahy faktor, ako je váš vek. Je to preto, že ak máte už nad 40 rokov, tak žiadať o sumu s 30 ročnou splatnosťou bude problematické. Presnejšie povedané, žiadosť komplikovaná nebude, náročnejšie bude takúto žiadosť schváliť.

Doba fixácie určuje roky, počas ktorých chcete, aby bol počiatočný úrok bezo zmien. Tento údaj je ľubovoľný. Vo všeobecnosti si môžete zvoliť, či fixáciu požadujete alebo nie. Ak áno, môžete si zvoliť od 1 do 20-ročnej doby fixácie. Úroky už pravdepodobne klesať nebudú, keďže sú v súčasnosti na minime, čo vám dokáže aj samotná hypo kalkulačka. Preto sa fixácia oplatí.

Hodnota založenej nehnuteľnosti určuje sumu, na akú ohodnotil danú nehnuteľnosť špecializovaný znalec. Ako iste viete, pri takýchto finančných produktoch je vždy potrebné niečím ručiť, najčastejšie ide o nehnuteľnosť.

Získate prehľadné výsledkyVýsledky z porovnania

Ak ste všetky tieto kolónky vypísali a jedným klikom online odoslali, do niekoľkých sekúnd vám hypo kalkulačka zobrazí výpočet splátky hypotéky z viacerých bankových spoločností. Okrem toho tam nájdete aj presné výšky úrokových sadzieb, ktoré sú v súčasnosti na minimách, presnú výšku mesačnej splátky vzhľadom na dobu, ktorú ste si určili v kritériách, poplatok za sprostredkovanie produktu, ale aj celkovú preplatenú sumu.

Všetky tieto faktory by ste mali brať do úvahy, ak seriózne nad týmto finančným produktom uvažujete. Mnohí sa mylne domnievajú, že jedine úrok je to, na čo si treba dať pozor. Nemusí to však byť tak celkom pravda a práve porovnanie hypo kalkulačky online vám vo výpočte splátky hypotéky ukáže, že hoci jedna spoločnosť ponúka veľmi nízky úrok, konečná splatená suma môže byť až v desať tisícoch vyššia než ponuka spoločnosti s vyšším úrokom. Všetky presné čísla budete mať prehľadne k dispozícií.

Možno o nejakú ponuku hneď požiadať?

Ak sa vám nejaká ponuka z výpočtu hypotéky pozdávala, môžete o ňu priamo požiadať a to jednoduchým klikom na ňu. Dopíšete ešte niekoľko údajov a potom už len čakáte na to, kým vás daná spoločnosť kontaktuje. Na rovnakej stránke je vám však ponúkaná aj iná alternatíva, ktorou je vypísanie multižiadosti, po ktorej odoslaní vám bude telefonicky alebo na mail odoslaná cenová ponuka jednotlivých spoločností, u ktorých by ste so žiadosťou o tento finančný produkt prešli. Je na vás, pre ktorý spôsob sa rozhodnete.

Keďže je hypo kalkulačka bezplatná, mal by ju vyskúšať každý, kto nad hypotékou uvažuje, čo vám dosvedčí aj tento web. Jej výhody si však najlepšie overíte osobne na stránke hore.